Sobota 20. 4. 2024

• Dňa 16.4.2024 sa naši chlapci z tretieho a štvrtého ročníka zúčastnili MC Donalds cupu v Jaslovskych Bohuniciach. Svoje sily si zmerali s rovesníkmi zo Zavara, zo ZŠ Félix a z Jaslovských Bohuníc. Naši chlapci všetky tri zápasy vyhrali, a tak si vybojovali postup do ďalšieho kola. Srdečne im gratulujeme.

Mgr. Klačová

• Vážení rodičia,

vzhľadom na to, že sa menil štatutárny zástupca občianskeho združenia ZRPŠ pri ZŠ Špačince, nie je možné v tomto roku darovať 2 % dane našej základnej škole.

Budeme radi, ak 2 % dane darujete v tomto roku našej materskej škole.

Na nástenke v MŠ nájdete predvyplnené tlačivo, kde je potrebné doplniť:

• r. 01 Rodné číslo

• celý I. oddiel – Údaje o daňovníkovi

• r. 12 Výšku zaplatenej dane

• r. 13 Suma do výšky 2 % zaplatenej dane

• r. 14 Dátum zaplatenia dane

• Ďakujeme všetkým deťom, ktoré sa zapojili do Swapu kníh. Želáme vám príjemné chvíle pri čítaní nových príbehov. Deti si medzi sebou vymenili do 300 kníh. Zvyšné knihy sa stanú súčasťou žiackej knižnice.

• 10. apríla 2024 sa na našej základnej škole v Špačinciach uskutočnil zápis žiakov do 1.ročníka. Do budovy 1. stupňa zavítali predškoláci, ktorí odvážne a s nadšením odpovedali pani učiteľkám na otázky. Za výborné zvládnutie svojho dôležitého dňa dostali peknú odmenu.

• Dňa 10.4.2024 sa žiaci deviatych ročníkov a štyria žiaci ôsmeho ročníka zúčastnili dejepisnej exkurzie v Múzeu holokaustu v Seredi. Po komentovanej prehliadke v autentických priestoroch bývalého pracovného a koncentračného tábora prebehol ešte vzdelávací program pod názvom Deti a holokaust.
    Cez odkaz tragédie židovského obyvateľstva bolo cieľom exkurzie viesť žiakov k uplatňovaniu svojich práv, rešpektovaniu prirodzenej ľudskej rozmanitosti a práv iných ľudí.

Mgr. Eva Hulíková

• Dňa 9.4. sa naši futbalisti 5. a 6. ročníka zúčastnili na Školskom pohári SFZ v Trnave na ZŠ s MŠ Gorkého. Ďakujeme im za úspešnú reprezentáciu a 2. miesto v ich skupine.

Gratulujeme!

Mgr. Monika Borisová

• Zápis žiakov do 1. ročníka ZŠ sa po dohode so zriaďovateľom uskutoční dňa 10.4.2024 v Pavilóne B v triedach na prízemí. Na zápis sa dostaví zákonný zástupca so svojim dieťaťom. Pred zápisom je potrebné vyplniť elektronickú prihlášku, ktorú nájdete na webovej stránke našej školy na záložke vpravo hore.

Prihlášku prosím vyplňte precízne (tituly, dĺžne, mäkčene). Je nutné preskenovať rodný list dieťaťa, občiansky preukaz zákonných rodičov (z oboch strán). Pri spracovaní osobných údajov dodržiavame zásady GDPR. Po vyplnení elektronickej prihlášky a pred jej odoslaním si skontrolujte ešte raz dôkladne všetky údaje.

• V mesiaci marec sa deti v ŠKD tešili teplejšiemu počasiu a s radosťou si užívali prvé jarné lúče. Okrem pohybových aktivít na školskom dvore, sa už zodpovedne pripravovali na prichádzajúce veľkonočné sviatky. Sadili si jarnú trávičku a kvietky, maľovali vajíčka, vyrobili si veľkonočné dekorácie a vyfarbovali veselé veľkonočné obrázky.

• Pečenie veľkonočných koláčov je jednou z tých tradícií, ktoré prinášajú radosť a spájajú ľudí v príjemnom rodinnom prostredí. Keď sa k nim pridajú ešte deti a ich kreativita, stáva sa z tejto činnosti naozaj nezabudnuteľný zážitok. Ako by to mohlo vyzerať v rámci školského klubu? Zlatisté koláče, ktoré sú plné dúhových farieb. Táto tímová aktivita posilnila vzájomné väzby medzi deťmi.

Mgr. Horinová

• Marec je pre milovníkov kníh veľkým sviatkom a v našom školskom klube sme si preto dali za úlohu osláviť tento mesiac spôsobom prinesením obľúbenej knihy.

Bolo fascinujúce sledovať, ako deti zdieľali svoje obľúbené príbehy a dobrodružstvá. Rozprávali o svojich obľúbených postavách, o dojmoch a emocionálnych zážitkoch, ktoré kniha v nich vyvolala. Tento spoločný čas čítania nielenže posilnil naše vzťahy, ale aj ich schopnosť komunikovať a vyjadrovať svoje myšlienky.

Ale to nebolo všetko. Okrem príbehov mohli deti aj ilustrovať svoje knihy.