Vzhľadom na pretrvávajúce vysoké teploty a nepriaznivé podmienky pre zvieratá sa Deň zvierat,
ktorý sa mal uskutočniť v pondelok 29. júna 2026,
presúva na október 2026!
Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na stretnutie v jesennom termíne.
Vzhľadom na pretrvávajúce vysoké teploty a nepriaznivé podmienky pre zvieratá sa Deň zvierat,
ktorý sa mal uskutočniť v pondelok 29. júna 2026,
presúva na október 2026!
Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na stretnutie v jesennom termíne.
Bystré žiacke hlavičky, zaujímavé úlohy a množstvo radosti z vyriešených matematických rébusov – aj tak by sa dala opísať súťaž MAKSÍK, ktorá sprevádzala našich žiakov počas celého školského roka. S nadšením riešili netradičné matematické úlohy, rozvíjali svoje logické myslenie a preukázali veľkú vytrvalosť.
Všetkým súťažiacim ďakujeme za ich snahu a srdečne blahoželáme k dosiahnutým výsledkom.
Mgr. Silvia Vorčáková
Pondelok 22.6. si prváci spríjemnili zaslúženým školským výletom v Eko Parku Piešťany. Počas prehliadky nás sprievodkyňa previedla celým areálom a predstavila nám jeho zvieracích obyvateľov.
Najväčšiu radosť deťom prinieslo kŕmenie zvierat, ktoré si všetci s nadšením užili. Veľkým lákadlom boli aj zábavné atrakcie v areáli, na ktorých sa deti do sýtosti vyhrali a vyšantili.
Na záver ich čakala sladká odmena v podobe nanuku a malé suveníry na pamiatku.
Deti prežili príjemný deň plný smiechu, radosti a spoločných zážitkov, na ktorý budú ešte dlho spomínať.
Triedne učiteľky 1.A, 1.B, 1.C
Žiaci 8.ročníka na hodine matematiky okrem vedomostí preukázali aj svoje zručnosti a vytvorili rôzne modely hranolov.
Ing. Henrieta Rajnicová, PhD.
Vzhľadom k stúpajúcim teplotám, prosíme rodičov všetkých našich žiakov, aby deťom zabezpečili fľaše na pitie a pokrývky hlavy.
Dňa 11.6.2026 sa žiaci 8.B triedy zúčastnili koncoročného výletu v Cyberjump aréne v Bratislave. Žiaci si to veľmi užili a po rozchode a bez úrazu sa šťastlivo vrátili do školy.
Mgr. Katarína Jančovičová, Mgr. Alexandra Knoblochová
Naši žiaci sa aj tento školský rok zapojili do medzinárodnej matematickej súťaže Matematický klokan, ktorá rozvíja logické myslenie, tvorivosť a schopnosť riešiť netradičné úlohy. Do súťaže sa zapojilo 38 žiakov od 1. po 9. ročník. Všetci účastníci si zaslúžia pochvalu za odvahu a snahu zmerať si svoje vedomosti s rovesníkmi z celého Slovenska.
Diplom úspešného riešiteľa získali:
Amália Jasencová – 4. A
Daniela Tóthová – 5. A
Oskar Gašparík – 5. B
Patrícia Bednárová – 6. A
Margaréta Miklovičová – 8. B
Melisa Nádaská – 9. A
Filip Pavlák – 9. B
Všetkým súťažiacim ďakujeme za reprezentáciu školy a úspešným riešiteľom srdečne blahoželáme. Veríme, že aj v budúcom roku sa do súťaže zapojí ešte viac mladých matematikov a logikov.
Mgr. Kollárová, Mgr. Pravňanská
Školský výlet do Parku miniatúr v Podolí a na zrúcaninu hradu Beckov splnil svoj vzdelávací aj výchovný cieľ. Žiaci 3.A a 3.B mali možnosť spoznať významné kultúrne a historické pamiatky Slovenska zaujímavou a zážitkovou formou. V Parku miniatúr si prezreli modely slovenských hradov, zámkov a ďalších historických stavieb, čím si rozšírili vedomosti o našom kultúrnom dedičstve.
Návšteva hradu Beckov, jednej z najznámejších slovenských zrúcanín, umožnila žiakom priamo sa oboznámiť s históriou stredovekého opevnenia, jeho architektúrou a významom v minulosti.
Žiaci si odniesli nové poznatky, množstvo zážitkov a pozitívnych skúseností s poznávaním histórie Slovenska.
Mgr. Kollárová, Mgr. Bokorová
Tak ako všetky ročníky, bol pre nás samozrejmosťou a veľkou výzvou aj tento 10.ty ročník Špačinského kotlíka, na ktorom sme vytvorili perfektný súťažný tím.
Varenie s láskou a výborná spolupráca tímu sa naozaj vyplatila a naša škola sa vo varení gulášu hodnotením odbornej poroty umiestnila na krásnom 2. mieste.
Nezaostali sme ani s kreativitou, naša škola varila v RETRO štýle, kde ste mohli stretnúť "súdružky učiteľky" a okrem výborného gulášiku ste mohli okoštovať aj "omascený chleba s cibulu". Za nápaditosť a výzdobu sme sa umiestnili na peknom 3. mieste.
Za predaj gulášových poukazov sa podarilo pre deti ZŠ a MŠ Špačince vyzbierať pekných 4053 €. Ďakujeme všetkým, ktorí nás prišli podporiť a zakúpiť si gulášový poukaz.
Taktiež ďakujeme všetkým súťažným tímom, OÚ Špačince, sponzorom a najmä hlavnému organizátorovi Ing. Branislavovi Slezákovi a celému organizačnému tímu Špačinského kotlíka za zorganizovanie celej akcie, ktorá si vyžaduje naozaj veľa času, trpezlivosti a odhodlanosti.
Veríme, že ešte s väčšou chuťou sa pustíme do varenia školského gulášu opäť o rok
Mgr. Kolenčiaková, Mgr. Žambokréthyová, Mgr. Gajarská, Nikol Deáková DiS., Mgr. Hitková, Mgr. Regenda, Jeleňová Veronika
V dňoch 1. – 5. júna sa 40 žiakov 4. ročníka zúčastnilo školy v prírode v hoteli Severka v Zákopčí. Päť dní strávených v príjemnom prostredí Kysúc prinieslo deťom množstvo radosti, nových poznatkov a nezabudnuteľných zážitkov.
Krásne prírodné prostredie v okolí hotela vytváralo ideálne podmienky na oddych, hry a spoločné aktivity. Veľkým zážitkom bolo aj pozorovanie lesných zvierat, najmä líšky a srniek, ktoré sa neraz objavili v blízkosti hotela.
Počas pobytu si deti užili množstvo pohybových hier, tanca, aktivít na čerstvom vzduchu a bohatý program plný zábavy. Mimoriadne si obľúbili animátorov, ktorí sa im počas celého pobytu s nadšením venovali, pripravovali pestré aktivity a svojou energiou, úsmevom a dobrou náladou vytvárali výnimočnú atmosféru. Veľkej obľube sa tešila najmä nočná hra Komando, ktorá preverila odvahu, spoluprácu a tímového ducha detí.
Škola v prírode však nebola len o zábave. Dopoludnia patrili učeniu netradičnou formou – prostredníctvom hier, súťaží, tvorivých úloh a zážitkového vzdelávania. Deti si tak prirodzeným spôsobom rozvíjali vedomosti, kreativitu i schopnosť spolupracovať.
Počas celého pobytu žiaci riešili rôzne úlohy a matematické hádanky, aby odhalili tajné heslo. Výsledným mottom sa stalo „Chráň prírodu“, ktoré ich viedlo k zodpovednému správaniu a úcte k životnému prostrediu.
Zo školy v prírode si deti odniesli množstvo krásnych spomienok, nových priateľstiev a cenných skúseností. Veríme, že na tento výnimočný týždeň budú ešte dlho s úsmevom spomínať.
Mgr. Sláva Hitková, Mgr. Dominika Žambokréthyová, Mgr. Martina Hanusová, Nikol Deáková DiS.
Posledná hodina zážitkového maľovania sa niesla v príjemnej a tvorivej atmosfére. Deti sa tešili, že mohli zostať v škole o niečo dlhšie, stráviť spoločný čas so svojimi kamarátmi a naplno si užiť tvorivé popoludnie.
Na záver sme spoločne vytvorili veľké plátno na tému „Leto“. Deti pracovali s veľkou radosťou, fantáziou a kreativitou. Pri maľovaní si navzájom pomáhali, povzbudzovali sa a výsledkom bolo krásne farebné dielo plné letnej atmosféry.
Súčasťou poslednej hodiny bolo aj spoločné občerstvenie. Deti si pochutili na sladkých aj slaných dobrotách, osviežujúcom melóne a nechýbala ani pizza. V príjemnej atmosfére sme si spoločne užili krásne chvíle a symbolicky ukončili prvý rok zážitkového maľovania, ktorý bol plný tvorenia, radosti, nových skúseností a pekných zážitkov.
Ďakujeme rodičom za prejavenú dôveru a možnosť viesť tento krúžok počas celého školského roka. Veríme, že si deti z krúžku odniesli množstvo pekných zážitkov, nových skúseností a radosť z vlastnej tvorby.
Všetkým deťom prajeme krásne leto plné oddychu, slnka, radosti a nezabudnuteľných zážitkov. 🌞🎨🍉🍕🖌️
Mgr. Martina Hanusová
Mgr. Dominika Žambokréthyová
Posledné mesiace školského roka boli v našom krúžku varenia plné vôní, chutí a radosti z vlastnoručne pripravených dobrôt. Deti si s nadšením vyskúšali prípravu viacerých obľúbených jedál a opäť dokázali, že v kuchyni sú veľmi šikovné.
Spoločne sme piekli chutné domáce pagáčiky, ktoré sa vydarili na jednotku a všetkým veľmi chutili. Pripravovali sme aj chrumkavé domáce hranolky a nechýbalo ani pečenie výborného čokoládovo-tvarohového koláča Prešívaná deka. Jeho príprava bola jednoduchá, no výsledok stál za to – koláč zmizol z tanierov veľmi rýchlo.
Veľkým zážitkom bola aj príprava domácej pizze z výborného domáceho cesta. Deti si samy pripravili cesto a následne vytvárali pizze podľa vlastnej fantázie. Medzi nimi vynikala jedna výnimočná pizza v tvare srdca, ktorá bola nielen krásna a originálna, ale aj veľmi chutná.
Za ich celoročnú snahu a usilovnosť sme si posledné stretnutie užili trochu netradične. Vybrali sme sa na zmrzlinu a ľadovú drť, kde si deti oddýchli, porozprávali sa a vychutnali si príjemný slnečný deň.
Ďakujeme všetkým malým kuchárom za ich nadšenie, kreativitu a chuť učiť sa nové veci. Prajeme im krásne leto plné slnka, oddychu a nezabudnuteľných zážitkov.
Mgr. Slávka Hitková, Nikol Deáková DiS.
Všetkých pozývame v sobotu 13. júna na Špačinský kotlík, kde na Vás čaká tradičné súťažné družstvo ZŠ a MŠ Špačince. Príďte ochutnať guláš a zakúpením poukazu podporiť našu školu. Tešíme sa na Vás!
Dňa 4. 6. 2026 sa žiaci 5. A a 5. B triedy zúčastnili školského výletu do Zoo Zlín. Počas návštevy si prezreli množstvo zaujímavých zvierat z rôznych kútov sveta a dozvedeli sa o nich veľa nových informácií. Veľký záujem vzbudili najmä slony, žirafy, levy a morské raje. Nezabudnuteľným zážitkom bolo hladkanie a kŕmenie rají, ktoré si žiaci veľmi užili. Mnohí sa zhodli, že práve táto časť návštevy bola úplne úžasná a patrila k najkrajším momentom celého výletu. Po prehliadke si žiaci s veľkou chuťou nakúpili rôzne suveníry, ktoré im budú pripomínať príjemne strávený deň v zoologickej záhrade. Počasie nám prialo, takže sme si mohli naplno vychutnať prehliadku celého areálu. Žiaci s nadšením objavovali jednotlivé expozície. Výlet sa všetkým veľmi páčil a domov sme sa vrátili plní pekných zážitkov, nových poznatkov a milých spomienok.
PaedDr. Miriam Válková, Mgr. Eva Hulíková
Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí sa žiaci II. stupňa našej školy dňa 3. júna 2026 zúčastnili filmového predstavenia v kine CINEMAX v City Aréne v Trnave. Z ponuky šiestich filmov si vybrali dva tituly – Skokani a Super Mário Galaktický film.
Žiaci si dopoludnie naplno užili, filmy sa im veľmi páčili a celá akcia sa niesla v príjemnej a sviatočnej atmosfére. Návšteva kina bola príjemným spestrením školského vyučovania a peknou oslavou Dňa detí.
Ďakujeme všetkým za účasť a tešíme sa na ďalšie spoločné podujatia.
Vaši učitelia
Dňa 4.6. sa žiaci 6. ročníka zúčastnili školského výletu "Trenčín v pohybe". Deti si počas celého dňa užili veľa športových a pohybových aktivít. Okrem pohybových hier v športovej hale sme navštívili centrum Trenčína a hrad, ktorý bol sprevádzaný pútavým výkladom. Po nádhernej vyhliadke na trenčianskom hrade sme sa presunuli do Lesoparku Brezina, kde žiaci v skupinách hľadali poklad podľa indícií na rôznych stanovištiach. Domov sme sa vrátili unavení, ale v dobrej nálade.
Mgr. Borisová, Mgr. Pravňanská
Vo štvrtok 28.5.2026 navštívili žiaci 8.A a 9.A Space Park v Bratislave. Toto miesto je najväčšou vesmírnou arénou v Bratislave, ktoré ponúka viaceré možnosti zábavy. Okrem 7,5 m labyrintu a trampolínovej zóny si žiaci užili rôzne adrenalínové šmýkačky, uzavreté tobogány s penovými zónami a vyskúšať si mohli tímovú aktivitu SpaceBall či interaktívnu galaktickú strelnicu. Naši žiaci strávili príjemný deň plný zábavy s miernou dávkou adrenalínu.
Ing. Henrieta Rajnicová, PhD., Mgr. Kolenčiaková
Deň detí sme oslávili pondelok 1.6. zábavnými aktivitami, ktoré si pre žiakov 1. stupňa pripravili naši deviataci. Po zdolaní všetkých súťažných disciplín získali žiaci sladkú odmenu.
Kolektív 1. stupňa
Aj tento rok sa na našej škole konala súťaž v anglickom jazyku Englishstar. Zúčastnilo sa 33 žiakov z druhého stupňa. Žiaci si preverili vedomosti z gramatiky, slovnej zásoby a čitateľskej gramotnosti. Za jednotlivé ročníky sa najlepšie umiestnili Lucas Šišolák (5.roč.), Alex Šiška, Nella Guman (6.roč.), Veronika Moravčíková (7.roč.), Ema Šarmírová, Margaréta Miklovičová (8.roč.) a Zara-Maria José-António (9.roč.). Žiakom gratulujeme a prajeme im ďalšie úspechy v anglickom jazyku.
Mgr. Podmaková Daniela
Siedmaci sa v stredu 3.6. vybrali na svoj koncoročný výlet do Bratislavy. Pridali sa k nim aj deviatačky, pretože zrejme tušili, že pôjde o skvelý zážitok. A tak aj bolo. Team Up je dobrodružno-adrenalínová forma zábavy, ktorá deti ihneď pohltila. Tímová spolupráca, ale aj individuálne výkony posúvali deti medzi jednotlivými miestnosťami a úlohami až do záverečných výziev a výkonov. 3 hodiny fyzických, ale aj vedomostných prekážok.
Aj z pohľadu učiteľa bol tento výlet nezabudnuteľným zážitkom a mali sme možnosť vidieť deti v akcii, kedy sa učili najmä chybami a ich nápravou, trpezlivosťou a vytrvalosťou.
Mgr. Hulík, Mgr. Podmaková, p. Slobodová
Powered by aSc EduPage