Riaditeľ

Od 1. júla 2014 došlo k zmene vo vedení v našej ZŠ s MŠ Špačince a do funkcie riaditeľa školy bol menovaný PaedDr. Peter Kalapoš

Dovoľte mi, aby som Vám o sebe napísal zopár viet. Vyštudoval som Strednú priemyselnú školu v Trnave a Pedagogickú fakultu UK v Bratislave, odbor špeciálna pedagogika. Na tejto univerzite som si urobil doktorát v odbore psychopédia. Po ukončení školy som pracoval v Špeciálnej základnej škole v Hlohovci ako učiteľ, potom som ako školský inšpektor pôsobil na špeciálnych školách v rámci Trnavského samosprávneho kraja. I keď som svoju prácu robil zodpovedne a snažil sa nielen kontrolovať, ale aj pomáhať a usmerňovať prácu riaditeľov, zistil som, že oveľa viac ako kontrolná činnosť, administratívne a štatistické úkony ma baví priama práca s ľuďmi a budovanie podmienok pre lepšie vzdelávanie detí a prácu pracovníkov v škole. Zmysel svojej práce som našiel v manažovaní a priamom riadení chodu ZŠ s MŠ v Križovanoch nad Dudváhom, kde som pôsobil 11 rokov až do 30.06.2014. Dnes už môžem konštatovať, že moja práca a úsilie, ktoré som vynaložil, neboli zbytočné. Škola v Križovanoch bola ako jedna z mála na Slovensku kompletne zrekonštruovaná.

Keďže v Špačinciach bývam už 12 rokov, cítim sa i ja spoluzodpovedný ako občan Špačiniec za život v obci hlavne za rozvoj školstva a jeho ďalšie smerovanie v našej obci. Vážim si dlhodobé tradície a históriu školstva v našej obci a i ja by som chcel svojím úsilím skvalitniť a zlepšiť podmienky našich detí v tejto oblasti. Plne si uvedomujem, že túto úlohu bez patričnej spolupráce a podpory zo strany nášho zriaďovateľa, ktorým je Obecný úrad Špačince, rodičov, ZRPŠ a rady školy bude len veľmi ťažké naplniť. Preto pozícia riaditeľa nie je len funkciou na reprezentáciu školy, ale predovšetkým každodenná práca človeka, ktorý musí riešiť problémy v oblasti prevádzky ZŠ a MŠ, vytvárať čo najoptimálnejšie a najefektívnejšie podmienky pre prácu učiteľov a zamestnancov školy, spĺňať či realizovať požiadavky zo strany rodičov a v neposlednom rade plánovať a kreovať ďalšie smerovanie školy.

Mojím cieľom je, aby žiaci našej školy mali vytvorené čo najlepšie podmienky na vzdelávanie a realizovanie svojich voľnočasových aktivít. Predovšetkým chcem zatraktívniť vyučovanie na našej škole novými vyučovacími metódami a formami, zapájať žiakov do olympiád, súťaží, projektov a podporovať školské akcie a aktivity na našej škole, podporovať kreativitu učiteľov, zvyšovať ich odbornú úroveň a dosahovať dobré výchovno-vyučovacie výsledky našej školy.

PaedDr. Peter Kalapoš
             riaditeľ ZŠ s MŠ Špačince